Transport

Nasze autokary – miejsce zbiórek + limity bagażowe

Nasi klienci jeżdżą najnowszymi i najlepszymi autokarami w Polsce klasy LUX i DE-LUX, SETRA 431 DT, 417HDH, 415HD, NEOPLAN, VOLVO 9700, Mercedes Tourismo, Man Lions, VDL, Scania Irizar. Dzięki naszemu strategicznemu partnerowi firmie Bomatur oraz Raftrans zdecydowana większość blisko 90% transferów obsługiwana jest przez autokary maksymalnie do 3 lat, a tylko w wyjątkowych sytuacjach korzystamy z autokarów do 8 lat. Wszystkie autokary spełniają niezwykle rygorystyczne normy bezpieczeństwa zgodne z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Jednocześnie każdy z naszych autobusów posiada zezwolenie na poruszanie się z prędkością 100 km/h i odbywa regularne badania techniczne w autoryzowanych serwisach.

Bagaż

Uwaga!!! Ze względu na zasady bezpieczeństwa i przepisy drogowe oraz ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych obowiązują następujące ograniczenia bagażowe:

W cenie przejazdu:

Bagaż podręczny (mały plecak/torba) o wymiarach nie przekraczających 45x30x15 cm do (3 kg)

! Nie będą zabierane dodatkowe kartony z jedzeniem siatki z zakupami itd. Zabrania się wkładania szklanych butelek na górną półkę ze względów bezpieczeństwa.

Dodatkowo płatny:

Bagaż główny o wymiarach nie przekraczających 160 cm łącznej miary wysokość+szerokość+głębokość (do 20 kg) – 119,00 zł

lub

– Powiększony bagaż główny o wymiarach nie przekraczających 175 cm łącznej miary wysokość+szerokość+głębokość (do 25 kg) – 159,00 zł

Transport sprzętu 1 para nart z kijkami lub 1 snowboard w pokrowcu (w pokrowcu nie może znajdować się nic innego) – 99,00 zł

*Biuro zaleca aby używać miękkich toreb, które rzadziej ulegają uszkodzeniom i są łatwiejsze do pakowania w lukach bagażowych. Twarde walizki należy obowiązkowo zabezpieczyć folią bombelkową oraz streczem ponieważ często pękają z uwagi na wzajemne oddziaływanie na siebie bagaży podczas podróży. Za uszkodzenia powstałe na niezabezpieczonych walizkach biuro nie ponosi odpowiedzialności.

Bagaż dodatkowy

Dodatkowo płatny:

Drugi bagaż główny o wymiarach nie przekraczających 160 cm łącznej miary wysokość+szerokość+głębokość (do 22 kg) lub drugi powiększony bagaż główny o wymiarach nie przekraczających 175 cm łącznej miary wysokość+szerokość+głębokość (do 25 kg)

Transport dodatkowego sprzętu 1 para nart z kijkami lub 1 snowboard w pokrowcu (w pokrowcu nie może znajdować się nic innego).

* Biuro zaleca aby używać miękkich toreb, które rzadziej ulegają uszkodzeniom i są łatwiejsze do pakowania w lukach bagażowych. Twarde walizki należy obowiązkowo zabezpieczyć folią bombelkową oraz streczem ponieważ często pękają z uwagi na wzajemne oddziaływanie na siebie bagaży podczas podróży. Za uszkodzenia powstałe na niezabezpieczonych walizkach biuro nie ponosi odpowiedzialności.

Nadbagaż

Uwaga!!! Ze względu na zasady bezpieczeństwa i przepisy drogowe oraz ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych bagaż ponadwymiarowy nie będzie zabierany.

Transfer bagażu

Dodatkowy lub ponadwymiarowy bagaż zostanie przewieziony jedynie w przypadku wolnego miejsca w lukach bagażowych po wcześniejszej rezerwacji. Kwoty obejmują transfer w obie strony. Bagaż należy dostarczyć osobiście na miejsce zbiórki wraz z potwierdzeniem dokonanego przelewu oraz odebrać po przyjeździe autokaru do miejsca docelowego.

Koszty:

  • Bagaż główny o wymiarach nie przekraczających 160 cm łącznej miary wysokość+szerokość+głębokość (do 22 kg) – 249 zł

lub

  • powiększony bagaż główny o wymiarach nie przekraczających 175 cm łącznej miary wysokość+szerokość+głębokość (do 25 kg) – 299 zł
  • Transport sprzętu 1 para nart z kijkami lub 1 snowboard w pokrowcu (w pokrowcu nie może znajdować się nic innego) – 249 zł

* Biuro zaleca aby używać miękkich toreb, które rzadziej ulegają uszkodzeniom i są łatwiejsze do pakowania w lukach bagażowych. Twarde walizki należy obowiązkowo zabezpieczyć folią bombelkową oraz streczem ponieważ często pękają z uwagi na wzajemne oddziaływanie na siebie bagaży podczas podróży. Za uszkodzenia powstałe na niezabezpieczonych walizkach biuro nie ponosi odpowiedzialności.

Miejsca zbiórek

Na miejsca zbiórek należy stawić się min. 30 min. przed planowanym odjazdem autokaru. Autokar zabiera Was zawsze ze wskazanego przez nas miejsca, oddalonego o maksymalnie 25 km od centrum miasta. W większości przypadków udaje się nam podstawić autokar docelowy we wszystkich wskazanych podczas rezerwacji miastach. Niestety czasami w przypadku nie uzbierania odpowiedniej ilości osób w danym mieście biuro zapewnia transfer antenkowy organizowany przez Bomatur lub Flixbus. Klient dla swojego komfortu może również skorzystać z połączeń innego przewoźnika np. PKP biuro wówczas zwraca kwotę do wysokości kosztu biletu II klasy. Klient również może skorzystać z transportu własnego do miejsca zbiórki wówczas biuro również zwraca kwotę do wysokości kosztu biletu PKP II klasy.

Godziny zbiórek

Godziny zbiórek w poszczególnych miastach przy wyjazdach do Włoch (szacowany czas podróży ok. 22-24h)*

BIAŁYSTOK – 14:45, BYDGOSZCZ – 18:00, CZĘSTOCHOWA 21:00 – GDAŃSK – 15:00, KATOWICE – 23:30, KRAKÓW – 23:30, LUBLIN – 18:00, ŁÓDŹ – 19:00, POZNAŃ – 20:30, RZESZÓW – 21:00, SZCZECIN – 17:30, TORUŃ – 17:30, WARSZAWA – 17:00, WROCŁAW 00:30

Godziny zbiórek w poszczególnych miastach przy wyjazdach do Francji (szacowany czas podróży ok. 26-28h)*

BIAŁYSTOK – 12:00, BYDGOSZCZ – 15:15, GDAŃSK – 12:00, ŁÓDŹ – 14:00, POZNAŃ – 16:30, TORUŃ – 14:15, WARSZAWA – 12:00, WROCŁAW – 16:00

* Podane godziny zbiórek oraz szacowany czas podróży stanowią jedynie prognozę i mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Pamiętaj aby na 24h przed wyjazdem sprawdzić aktualne godziny wyjazdowe.

Podróż autokarem

Miejsca w autokarze zajmujemy wg kolejności zgłoszenia się na zbiórkę po nadaniu bagażu. Istnieje możliwość rezerwacji konkretnego miejsca w kwocie 100 zł osoba. Uwaga -wracamy na tych samych miejscach, na których jechaliśmy. Podczas podróży autokarem oraz podczas przebywania w autokarze obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu i palenia tytoniu oraz przyjmowania innych używek. W przypadku nie stosowania się do powyższych zakazów przez klienta, organizatorowi przysługuje prawo do przerwania podróży i wysadzenia klienta z autokaru. W takiej sytuacji organizator jest zwolniony ze zwrotu finansowego za nie odbytą podróż. Uczestnicy wyjazdu ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody wyrządzone w autokarze. Kary pieniężne będą egzekwowane natychmiast po zaistnieniu szkody.

Przebieg podróży

Autokar zatrzymuje się na przerwy średno co 4 godziny na około 15 do 30 minut. Zazwyczaj są to stacje benzynowe z większą ilością toalet oraz możliwością zjedzenia szybkiego posiłku, wypicia kawy/herbaty, kupienia niezbędnych rzeczy. Jeżeli podróż przebiega planowo autokar staje na przerwę na kolację oraz śniadanie. Wszyscy klienci podczas podróży muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Kierowcy

Każdy z naszych autokarów prowadzony jest przez wymaganą przepisami liczbę kierowców, tak aby Państwa podróż przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Nasi kierowcy odbywają regularne badania zdrowotne oraz kompetencyjne.

Układ foteli

Fotele w naszych autokarach są niezwykle wygodne i funkcjonalne. Każdy fotel wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, lampkę do czytania, nawiew, rozkładany stolik do posiłków.

Dokumenty

Granice można przekraczać na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. W niektórych krajach obowiązkowy jest również paszport COVID lub negatywny wynik testu na COVID. Prosimy o trzymanie dowodów osobistych, paszportów oraz Paszportu Covid lub wyniku testu przy sobie podczas trwania podróży autokarem.

Zakaz palenia

Podczas wyjazdu obowiązuje zakaz palenia zarówno w Autokarach i w Rezydencjach

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087