Informacje paszport COVID – Green Pass

4/5 - (27 votes)
Winterevent
2021-11-26

Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy.

W PRZYPADKU OSÓB ZASZCZEPIONYCH LUB OZDROWIEŃCÓW

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form  (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazioneORAZ 

2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:

 • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE LUB
 • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) ORAZ​​​​​

3)  przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciagu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego – jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej.

Wszystkie dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

Ponadto należy pamiętać, że: 

 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

W PRZYPADKU POZOSTAŁYCH OSÓB (W TYM OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH)

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazioneORAZ ​​​​​

2)  przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciągu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego – jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej ORAZ

3) odbycia 5-dniowej obowiązkowej kwarantanny ORAZ

4) przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego wykonanego na zakończenie odosobnienia.

Wszystkie dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

Ponadto należy pamiętać, że: 

 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem (np. z innym krewnym, z opiekunem wycieczki, z niezaszczepionym rodzicem) musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

WAŻNE!!!

Ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 9 miesięcy (w Polsce jest to 12 miesięcy). Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami i przed tym terminem. Przyjęcie dawki przypominającej wydłuża ważnośc certyfikatu o kolejne 9 miesięcy.


PRZYDATNE INFORMACJE

Gdzie zrobić test na koronawirusa w związku z wyjazdem za granicę?

Jak zrobić darmowy test na koronawirus?

UWAGA TESTY NIE DAJĄ GREEN PASS

Uwaga z hoteli, restauracji, wyciągów narciarskich, transportu nie mają możliwości korzystać osoby z zaświadczeniem wydanym na podstawie testów. 

JAK SPRAWDZIĆ CZY GREEN PASS JEST AKTYWNY?

We Włoszech Green Pass jest sprawdzany przy pomocy aplikacji VerificaC19.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wystarczy przyłożyć kamerę telefonu do QR kodu znajdującego na paszporcie covidowym aby otrzymać informacje o tym czy  paszport jest aktywny.

Do kontroli Green Pass dochodzi zawsze przed wejściem do hotelu, restauracji, na wyciągi do transportu publicznego (skibus).

W Austrii Green Pass jest sprawdzany przy pomocy aplikacji Green Check.

JAK POBRAĆ PASZPORT COVIDOWY?

W celu pobrania paszportu covidovego należy zalogować się na stronę PACJENT.GOV.PL i pobrać swój dokument w pliku pdf.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY ZAŚWIADCZENIA

 • w formacie elektronicznym lub papierowym
 • kod QR
 • nieodpłatne
 • w języku narodowym i po angielsku
 • bezpieczne i zabezpieczone
 • ważne we wszystkich krajach UE

NALEŻY RÓWNIEŻ PAMIĘTAĆ O ZAREJESTROWANIU SWOJEGO PRZYJAZDU

Na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione)

*Uwaga wszelkie informację stanowią jedynie ułatwienie dla klientów. Jako biuro podróży zgodnie z polskim prawem nie mamy możliwości sprawdzenia twojego Green Pass. Uczestnik dokonujący rezerwacji zobowiązany jest do zapoznania się z warunkami uczestnictwa oraz z przepisami obowiązującymi w kraju docelowym, w tym przepisami sanitarnymi. Biuro nie ponosi żadnej odpowiedzialności za koszty lub niemożność zrealizowania usługi turystycznej będące następstwem nieposiadania przez Uczestnika niezbędnego do podróży ważnego dokumentu tożsamości lub wizy, albo tez wymaganych w kraju docelowym lub tranzytu szczepień ochronnych bądź testów medycznych. 

4/5 - (27 votes)

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087