Atrakcje-Włochy Północne

Atrakcje-Włochy-Północne-Winter-Event-zdj1
Rate this post
Winterevent
2020-11-18

Atrakcje-Włochy Północne-znajdziesz tam ich bardzo wiele! Największą są oczywiście ośnieżone szczyty Alp. Zastanawiasz się czy nie czekają Cię nudne wieczory po zamknięciu wyciągów w niewielkiej, turystycznej miejscowości? Dzień jest krótki a zmierzch nadchodzi bardzo szybko. Jednak to żadna przeszkoda by spędzić pełen atrakcji wieczór. Poniżej przybliżymy Ci czego możesz się spodziewać oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie.

Zachód słońca w ogniu

W Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta dzień na stoku nigdy się nie kończy. Dla pasjonatów i osób, którym cały dzień na stoku nie starczy, jest przygotowana specjalna atrakcja. Jazda w promieniach zachodzącego słońca po pustym stoku. Jest to niesamowite przeżycie dla narciarzy, ale i dla widzów, ponieważ każdy uczestnik dodatkowo dostaje do ręki płonącą pochodnię. Grupie chętnych oczywiście przewodzi instruktor, który zdradza wszystkie tajniki jazdy z ogniem. Osoby nieuczestniczące aktywnie w nocnej jeździe mogą się temu przyglądać z pobliskiego schroniska, w trakcie kolacji, popijając włoskie trunki.

Takie wydarzenie niestety ma miejsce tylko kilka razy w sezonie, dlatego warto zarezerwować swoje miejsce jak najszybciej na oficjalnej stronie regionu Madonna di Campiglio Pinzolo val Rendena. Rejestracja będzie możliwa do ostatniego wolnego miejsca, najpóźniej do godziny 12:30 w dniu wydarzenia. Widowisko może zostać odwołane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Pamiętaj aby kilka godzin przed, upewnić się czy wszystko jest aktualne. W przypadku odwołania pokazu przez organizatora zostanie zwrócony Ci całkowity koszt. Miejscami, gdzie odbywa się zbiórka są zazwyczaj schroniska takie jak: Schronisko Pradalago 2100, Schronisko Laghi, Schronisko Stoppani, Schronisko Graffera. Impreza „Sunset Ski” na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Kto rano wstaje…

Kto rano wstaje, ten o samym świcie wybiera się na narty! Atrakcją, którą możesz sobie zafundować jest jazda po świeżo przygotowanym stoku w blasku pierwszych promieni wschodzącego słońca. Nie tylko jazda jako pierwsza osoba na stoku jest atrakcją, ale także prawdziwie włoskie śniadanie składające się ze słodkich bułeczek i słonej, długo dojrzewającej szynki prosciutto.

Aby skorzystać z tej atrakcji musisz złożyć wcześniejszą rezerwację na oficjalnej stronie Madonna di Campiglio Pinzolo val Rendena. Liczba miejsc jest ograniczona. Ostateczny czas, kiedy możesz się zgłosić jako uczestnik jest godzina 17:00 dnia poprzedzającego. Śniadanie, które jest przewidziane w programie event’u odbędzie się na szczycie ośnieżonych Alp w schroniskach, takich jak: Viviani Pradalago, Doss del Sabion lub Schronisko Boch.

Maraton Zimowy

Fani motoryzacji, także znajdą coś dla siebie. W dniach 14-17 stycznia w roku 2021 odbędzie się 33. edycja Maratonu Zimowego. W tym czasie amatorzy samochodów historycznych będą mieli szansę przyjrzeć się im z bliska oraz zobaczyć jak sobie radzą w akcji. Kierowców czeka trasa długości ponad 400 km z 9 przełęczami, a to wszystko podczas 2 etapów wyścigu. Pierwszym z nich jest nocny przejazd wzdłuż Val Rendena. Kolejnym i ostatnim jest pokonanie odcinka przez najsłynniejsze drogi i przełęcze Trentino-Alto Adige. W imprezie mogą wziąć udział wszystkie samochody zbudowane do 1968 roku z napędem na przednie i tyle koła. Dopuszczalne jest również uczestnictwo samochodów o szczególnym znaczeniu historycznym i kolekcjonerskim (bohaterzy rajdów z lat 70.-wyprodukowanych do 1976 roku).

Puchar Świata Audi FIS SKI

22 grudnia ma odbyć się 67. edycja nocnego wyścigu slalomowego mężczyzn. Widowisko setek narciarzy wkładających całe serce oraz mnóstwo wysiłku podczas nocnego wyścigu to coś, czego nie zapomni, żaden fan narciarstwa. Na miejscu bądź gotów o godzinie 17:45, wtedy planowany jest pierwszy slalom Pucharu Świata w Manche. Kolejny slalom odbędzie się już o trzy godziny później. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na oficjalna stronę wyścigu.

Wybierając się na wyjazd z firmą Winter Event doświadczysz wszelkich atrakcji oraz niezapomnianych emocji. Polecamy dodatkowo zapoznać się z ofertą Licencjonowanej Polskiej Akademii Rossignola.

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087