Gdzie najtaniej na narty?

Rate this post
Winterevent
2020-10-28

Gdzie najtaniej na narty? Każdy zapalony narciarz, któremu zależy na dobrej jeździe zawsze bierze pod uwagę kilka aspektów. Bezsprzecznie brane pod uwagę są finanse, które chcemy przeznaczyć na świetną narciarską przygodę. Nie można wychodzić z założenia, ze wyjazdy zagraniczne są drogie, ponieważ wcale tak nie jest!
Głównym powodem dla którego chcesz zrezygnować z wyjazdu w Alpy są ograniczenia finansowe? W tym artykule udowodnimy, że ceny we Włoszech i Francji nie są wcale wygórowane. Ze względu na fakt, że Alpy są ogromne, a ceny zróżnicowane, doradzimy, gdzie najlepiej spędzić urlop zimowy. 

Wskazówki!

  • Jeżeli planujesz wyjazd na początku lub na końcu sezonu, przede wszystkim „poluj” na opcje free ski!
  • Jeżeli chcesz wybrać się na narty z rodziną w szczycie sezonu, szukaj opcji z atrakcyjnym noclegiem. Niewątpliwie jeśli wybierzesz opcję apartamentów, to zaoszczędzisz!
  • Jeżeli planujesz wyjazd studencki, zbierz grupę. Być może otrzymasz zniżkę dla grupy zorganizowanej!
  • Jeżeli chcesz dwa razy w sezonie wybrać się narty, szukaj opcji w tym samym biurze podróży. Bezsprzecznie powinieneś dostać zniżkę dla stałego klienta!

Biuro podróży WinterEvent jest w stanie zagwarantować wyjazdy dopasowane do potrzeb każdego wymagającego klienta. Przede wszystkim należy dopasować wyjazd do swoich wymagań. Wybór stylu wyjazdu, to bez wątpienia pierwszy krok. Następnie należy wybrać najtańszą i najbardziej atrakcyjną ofertę, która w większości przypadków jest w cenach porównywalnych do „Last Minute”. Na koniec trzeba przemyśleć o opcji dojazdu i noclegu w dobrej cenie.

Co najważniejsze?

Na co zwrócić uwagę, aby był to wyjazd budżetowy? Po pierwsze na wygodne i tanie podróżowanie. Drugą ważną rzeczą jest atrakcyjna cena karnetu narciarskiego. Po trzecie tani i wygodny nocleg w Rezydencjach, w których są apartamenty składają się z części wypoczynkowej, aneksu kuchennego i łazienki. Śpieszymy z odpowiedzią na pytanie. Gdzie najtaniej na narty?

WŁOCHY

Najbardziej atrakcyjne cenowo we Włoszech są ośrodki położone w: Val Di Sole, Marillevie Folgaridzie i Ponte Di Legno Tonale. Oprócz tego, ze jest tanio, to i pięknie! Co najważniejsze, aby zachować umiar finansowy?

Bez wątpienia wybór autokaru jako środka bezpośredniego transportu obniży koszty wyjazdu. Załóżmy, że jesteśmy na etapie wyboru zakwaterowania. Najlepiej jest wybierać rezydencje położone bezpośrednio na stoku, gdyż są one najtańsze i najwygodniejsze. W Apartamentach można gotować sobie posiłki: śniadania, obiady i kolacje, nie wydając pieniędzy w restauracjach. Rezydencje zazwyczaj są w bezpośrednim sąsiedztwie od stoku np. Rezydencja VIGO w Val Di Sole.

W związku z tym, że zakwaterowanie jest w sąsiedztwie wyciągów, można napić się ciepłej herbaty w apartamencie i nie wydawać dodatkowych euro w barze. Skipassy warto kupować przez biura podróży, ponieważ są dużo tańsze niż kupowanie ich prywatnie. Śnieg? Wszystkie ośrodki narciarskie położone są na bardzo wysokich poziomach. W związku z tym śnieg będzie.

FRANCJA

We Francji jest odrobinę drożej niż we Włoszech. To jednak nie zmienia faktu, że można poszukać tańszych wariantów.  

Kurorty narciarskie, które cieszą się zainteresowaniem Polaków i są tanie to: Les Orres, Les 2 Alpes czy też Les Sybelles. Tak samo jak w przypadku wyjazdu do Włoch najlepiej jest znaleźć opcje, która zawiera: transport autokarem, skipass i zakwaterowanie w cenie. Ośrodki francuskie posiadają rezydencje z apartamentami, które są dużo tańsze niż hotele z kilkoma gwiazdkami. Niemniej jednak nie należy wybierać Aparthoteli, ponieważ to droższa wersja rezydencji. Jednym z takich Rezydencji położonej bezpośrednio na stoku w Les Orres jest Le Parc des Airelles, czy też Les Balcons Des Airelles. Warunki narciarskie we Francji są perfekcyjne. Widoki zapierają dech w piersiach, a to przecież jest bezcenny widok! 🙂

Na czym jeszcze zaoszczędzisz?

Aby jeszcze obniżyć koszty wyjazdu nie musisz kupować sprzętu narciarskiego. Możesz skorzystać z wypożyczalni nart i snowboardu. Każdy szanujący się narciarz lub snowboardzista, powinien wypożyczać sprzęt wysokiej jakości. Taki sprzęt to narty marki Rossignol. Są to narty i deski wysokiej klasy, których nie musisz od razu kupować. Możesz je wypróbować, wypożyczając za przysłowiowy „grosik” 🙂

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087