Lodowce we Włoszech

lodowce-we-włoszech-Winter-Event-Fassa-zdj3
5/5 - (1 vote)
Winterevent
2020-10-29

Odwiedź już teraz!

Lodowce we Włoszech to nie lada gratka dla każdego narciarza. Spowodowane jest to tym, że uprawianie sportów zimowych w tych miejscach jest możliwe okrągły rok a warunki nigdy nie zawodzą. Planujesz wypad do Włoch i szukasz czegoś interesującego? Poniżej przedstawiamy najbardzej znane kurorty gdzie zlokalizowane są lodowce.

Maso Corto

Jest to mała lecz często odwiedzana przez Polaków alpejska miejscowość. Dla odwiedzających jest przygotowanych ponad 2500 miejsc noclegowych w ekskluzywnych hotelach jak i w standardowych apartamentach. Kurort leży u podnóża lodowca Hochjoch wznoszącego się 3280 metrów n.p.m. Wioska we włoskim Tyrolu Południowym zyskuje coraz większą renomę dzięki pozostałym atrakcjom jakim można się tam oddać. Przykładem jest carving, telemark, piesze wędrówki, a także możliwość lotu z nartami na lotni. Wieczorem spędzisz miły czas w restauracjach, pubach lub podczas zwiedzania licznych zamków, ruin, ogrodów i oczywiście winnic.

Passo Stelvio

Ośrodek narciarski Passo dello Stelvio przyciąga tłumy odwiedzających ze względu na walory przyrodnicze jednak największą atrakcją jest lodowiec Stelvio sięgający do 3450 metrów n.p.m. To miejsce znakomicie nadaje się na letnie treningi zawodników narciarskich gdyż wyciągi, oprócz sezonu zimowego, funkcjonują tutaj od maja do listopada. Przełęcz bogata jest w małe i urokliwe miasteczka gdzie znajdziesz wiele apartamentów oraz pokoi hotelowych.

Passo del Tonale

Przedstawiamy kolejną przełęcz, tym razem znajdującą się w Val di Sole, która przyciąga co roku niezliczoną ilość zapalonych narciarzy i snowboardzistów. Sprawcą zamieszania jest lodowiec Presena o wysokości 3016 metrów n.p.m. Pozytywnie zaskoczy Cię tutaj duża ilość słonecznych dni w ciągu roku a także masywne opady śniegu. Na samym lodowcu czeka na Ciebie 7 kilometrów tras oraz 4 wyciągi. Zalecamy zarezerwowanie noclegu w Passo Tonale ponieważ to właśnie tam swój początek biorą wyciągi kierujące się na trasy Preseny.

Breuil-Cervinia

Ośrodek Narciarski znajdujący się na granicy Włosko-Szwajcarskiej. W dolinie Atosy znajdziesz jedyny lodowiec, którym jest Plateau Rosa o wysokości przekraczającej 3500 metrów n.m.p. Znajdziesz tam 23 kilometry tras. Koniecznie pamiętaj, że wyciągi ruszają już o 7:15 natomiast na ostatni zjazd z lodowca możesz sobie pozwolić ok. godziny 15:45. Masy lodowe utrzymują się nawet gdy w dolinie temperatura osiąga 30 stopni Celsjusza więc na letni wypad narciarski koniecznie zabierz krem z filtrem!

Arabba

Turystyczna miejscowość w gminie Livinallongo del Coi di Lana. Jest jednym z częściej wybieranych ośrodków narciarskich a wszystko za sprawą „Królowej Dolomitów”. Lodowiec, o którym mowa, nazywa się Marmolada posiada kilka szczytów, a jego wysokość sięga do 3343 metrów n.p.m. Upewnij się przed wyruszeniem w góry, że Twoje umiejętności są na poziomie minimum średnio zaawansowanym, ponieważ trasy na lodowcu są wymagające, a miejscami nawet trudne. Najdłuższa trasa, liczy 12 kilometrów z czego najciekawsza mija zabudowania z okresu I wojny światowej. Niezliczona ilośc nartostrad przyciąga co roku amatorów narciarstwa zjazdowego oraz biegowego, spowodowane jest to połączenim ze znaną karuzelą-Sella Ronda.

Znajdź swój wyjazd!

Lodowce we Włoszech są kuszącą opcją spędzenia czasu zimą oraz, jak już zdążyliśmy przedstawić, latem. Jeżeli szukasz zaufanego biura, które zorganizuje pełen wrażeń wyjazd to sprawdź koniecznie ofertę Winter Event. Wszystkich formalności dokonasz przez internet!

5/5 - (1 vote)

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087