Na narty do Madonna Di Campiglio

Rate this post
Winterevent
2020-11-02

Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś we Włoszech w zimie, to polecamy wybrać się na narty do Madonna Di Campiglio! Każdy wyczynowy narciarz zapytany o najlepszy ośrodek narciarski w Europie, potrafi wymienić, te najbardziej znane. Niewątpliwie są to: Les 2 Alpes, Les 3 Vallees, Chamonix, Innsbruck, Alpe d’Huez czy też St. Moritz. Bezsprzecznie są to bardzo atrakcyjne kurorty narciarskie, ale może warto spróbować czegoś nowego? W dużo lepszej cenie możesz poszukać bardzo dobrych ośrodków, wcale nie różniącym się, od tych w innych częściach świata! Włochy mają mnóstwo wspaniałych stoków narciarskich, które przekonują do siebie swoją infrastrukturą i pięknymi widokami! Godnym uwagi jest fakt, że nawet  Amerykanie, chcą odwiedzać Alpejskie Włochy częściej, niż jakikolwiek inne góry i kraj na świecie. 

Perfekcyjnie przygotowana infrastruktura narciarska i ogromna ilości gór Alpejskich niż Szwajcaria czy Francja, jest bardzo zachęcająca! Włochy mają szalenie dobre jedzenie i słyną z przyjaznego podejścia do swojego „gościa” zza granicy. Pomysł wakacji na narty we Włoszech, zaczyna nabierać jeszcze większego sensu, gdy pojedynczo analizuje się ośrodki narciarskie. W północnych Włoszech to właśnie Madonna Di Campiglio jest jednym z najlepszych wyborów na urlop dla zapalonych narciarzy.

Ośrodek Madonna Di Campiglio

To właśnie Madonna di Campiglio, może okazać się najlepszym ośrodkiem narciarskim. Bezsprzecznie jest to jeden z najlepszych ośrodków w Europie, a być może nawet na świecie.

Samo miasto leży na dnie doliny, a otaczające je ośrodki narciarskie, wznoszą się w każdym kierunku. Stoki i rozległa sieć wyciągów całkowicie otaczają wioskę. W prawie każdym innym ośrodku stoisz w mieście i patrzysz na górę z jednej strony. W Madonnie, patrzysz na góry, które otaczają Cię w 360 °. Bez względu na to, gdzie się zatrzymujesz lub w którą stronę idziesz, bardzo szybko trafisz do wyciągu. Zasadniczo sprawia to wrażenie, że ​​całe miasto jeździ na nartach lub snowboardzie. Oznacza, to też, że ​​jeśli zgubisz się na nartach – a prawdopodobnie tak się stanie – nadal bardzo łatwo jest wrócić do domu.

Główny ośrodek Madonny wznoszący się z miasta ma aż 19 wyciągów, z których pięć to wyciągi kolejkowe – gondole. Prawie cała reszta to bardzo nowoczesne szybkie wyciągi krzesełkowe z podgrzewanymi siedzeniami. Jest to najbardziej zmodernizowana kolekcja wyciągów, jaką można zobaczyć w Europie. Bardzo wysoko rozwinięta Europejska infrastruktura narciarska, w tym Włoska, jest porównywana do tych w Ameryce Południowej, Nowej Zelandii czy Japonii.

Rustykalny urok, piękna alpejska sceneria, kuchnia włoska, i niezliczona ilość atrakcji, to wszystko, co możesz dostać wybierając się w Alpejskie Dolomity.

Co jeszcze w Madonna Ci Campiglio?

Ośrodek Madonna di Campiglio, jest płynnie połączony z dwoma innymi dużymi sąsiednimi ośrodkami narciarskimi. Chociaż mają oddzielnych właścicieli, mają wspólny skipass na szybkie i nowoczesne wyciągi. Niewątpliwie podczas podróży do Madonna Di Campiglio, należało by skorzystać z rozszerzonego skipassa i wybrać się do Folgarida Marilleva, Pinzolo i Pejo. Łączny obszar łatwo obsługiwany z Madonna di Campiglio, bez zdejmowania nart (z wyjątkiem wsiadania do gondoli) obejmuje 57 wyciągów przeznaczony dla wszystkich, bez względu na to, jakie posiada umiejętności.

  • Madonna Di Campiglio, to dobra mieszanka wysokich gór i długich tras przecinanych przez drzewa. Jest mnóstwo tras poza trasami, wiele stromych stoków i wspaniałe warunki. To właśnie tutaj odbywają się zawody slalomowe Pucharu Świata.
  • Ośrodek ma też kilka parków, w tym legendarny Ursus Snowpark – jeden z największych snowparków na świecie, z ponad 40 obiektami. Znajdują się tam olbrzymie rampy olimpijskie, które przyćmiewają typowe przeszkody.
  • Bezsprzecznie warto skorzystać z wyjątkowego toru saneczkowego, który został otwarty 3 lata temu i jest przyjemną atrakcją dla rodzin z dziećmi.

Madonna Di Campiglio z WinterEvent

Biuro podróży WinterEvent organizuje wyjazdy do Val Di Sole, na których zapewnia transport, zakwaterowanie i skipass. Aby umożliwić miłośnikom narciarstwa jak najwięcej tras narciarskich istnieje możliwość wykupienia rozszerzonego skipassa. To właśnie rozszerzony skipass, obejmuje piękną Madonnę Di Campiglio – Pinzolo i Pejo oraz Folgaride Marilleve.
Jeżeli chcesz wybrać się na wyjazd zorganizowany, na którym zobaczysz niezapomniane widoki Dolomitów w Madonna Di Campiglio, wejdź na stronę WinterEvent i zrób rezerwacje online.

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087