Otwarcie wyciągów we Włoszech

Rate this post
Winterevent
2020-11-27

Miłośnicy białego szaleństwa codziennie zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi otwarcie wyciągów we Włoszech?  W poniedziałek Rząd Włoski zajął się ustawą dotyczącą zasad funkcjonowania kurortów narciarskich. Dokument określa wszystkie środki zapobiegające zarażeniu się koronawirusem. Bezsprzecznie najważniejsze jest stosowanie środków bezpieczeństwa, które zostaną odgórnie narzucone przez władze danych ośrodków narciarskich. W spotkaniu wzięli udział Radni ds. Sportu i Turystyki z każdej części Trentino. 

Kiedy otwarcie wyciągów we Włoszech?

Pierwszą sprawą jaką zajęły się władze było ustalenie wspólnego terminu rozpoczęcia sezonu narciarskiego. Osoby decyzyjne niewątpliwie brały pod uwagę sytuacje zdrowotną w Europie i na świecie. Wszystkie usługi zajmujące się infrastrukturą narciarską, czekają z niecierpliwością na informacje dotyczące otwarcia sezonu. Z pewnością to Włosi najbardziej czekają na pozwolenie ruszenia wyciągów, ponieważ to od tego zależy ich przyszłe funkcjonowanie. Bez wątpienia jednak nie można zapominać o turystach. To przede wszystkim zapaleni narciarze i snowboardziści szukają kurortu, który będzie czynny i dostępny jak najszybciej. Osoby kochające sporty zimowe, już w niskim sezonie oczekują ofert wyjazdów narciarskich. Od marca 2020 wszyscy pracują i uczą się zamknięci w domu. To spowodowało, że w tym roku każdy jest spragniony aktywności na powietrzu i marzy o przyjemnym spędzeniu czasu na ośnieżonych stokach. 

Jakie zasady mają obowiązywać na stoku w czasach COVID-u?

 • Kolejki gondolowe i kolejki linowe mieć maksymalnie 50% obłożenia, we wszystkich będą otwarte okienka w środku.
 • Krzesełka i Talerzyki – 100% obłożenia.
 • Będzie obowiązywała regularna dezynfekcja wszystkich wyciągów przez obsługę wyciągów.
 • Maseczki będą obowiązkowe dla wszystkich: dla obsługio ośrodków, dla korzystających z infrastruktury narciarskiej, dla instruktorów narciarstwa, dla restauratorów i dla obsługi hoteli i rezydencji; 
 • Bez maseczki będzie zakaz korzystania z całej infrastruktury
 • Nie dopuści się do stania w kolejce do wyciągów,
 • Jeżeli powstanie kolejka, to organy bezpieczeństwa publicznego będzie pilnowało, aby zachować dystans społeczny – 1,5 metra odległości
 • Zakaz organizacji Apres Ski
 • W snowbarach stoliki będą dostępne tylko na zewnątrz, maksymalnie 4 osoby przy stoliku, menu przez kod QR.
 • Restauracje mają być czynne do 18, po tej godzinie jedzenie tylko na wynos 
 • Obsługa ośrodków, instruktorzy narciarstwa, restauratorzy i hotelarze będą przechodzić regularne testy dla zapewnienia bezpieczeństwa turystów.

Warto zaznaczyć, że zasady te mają obowiązywać w strefach żółtych i pomarańczowych. Jeżeli dany region trafi do strefy czerwonej, to obowiązywać będzie zamknięcie wyciągów.

Rezerwacje On-line

Rezerwacja skipassów, rezerwacja szkoleń narciarskich oraz rezerwacja nart z wypożyczalni odbywać się będzie ONLINE.

Co z przejazdem przez granicę?

Tranzyt do Włoch na dzień dzisiejszy jest bezproblemowy oraz nie ma obowiązkowych testów dla osób z Polski.

Co ważne? 

Władze kurotrów Włoskich zdają sobie sprawę z trudności spowodowanych pandemią, ale patrzą na przyszłość z pozytywnym nastawieniem, mając przede wszystkim świadomość jak wielkie znaczenie ma przemysł narciarski, dla włoskiej gospodarki. 

Dzięki nowym, dostosowanym do sytuacji wytycznym dla ośrodków narciarskich, będzie można zagwarantować bezpieczny początek sezonu zimowego. A to właśnie zdrowie, bezpieczeństwo i świetna zabawa na stoku, gwarantują udany urlop zimowy.

Podsumowując. Wszelkie działania regionu i touroperatorów, mają sprawić, aby obłożenie na stokach było w całym sezonie stabilne i bezpieczne. Pełna treść ustawy ma być  udostępniona na początku grudnia. W najgorszym wypadku kurorty we Włoszech tj. Val Di Sole, Ponte di Legno Tonale czy Bardonecchia zostaną otwarte w styczniu. 

WinterEvent jest biurem podróży promującym sporty zimowe i dokłada wszelkich starań, aby sezony narciarskie ruszyły już w grudniu, bez względu na przeciwności losu. Codziennie staramy się informować klientów o sytuacji w ośrodkach narciarskich we Włoszech, Francji i Szwajcarii. Zależy nam, aby klienci byli pewni swoich rezerwacji, dlatego podpowiadamy i proponujemy korzystne rozwiązania. Opłacamy składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz wysyłamy propozycje ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Bezsprzecznie można nam zaufać i cieszyć się planowanym wyjazdem, bez strat finansowych!

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087