W grudniu nie pojeździmy na nartach

Rate this post
Winterevent
2020-12-04

Jest oficjalna decyzja: w grudniu nie pojeździmy na nartach. Nieustannie otrzymujemy od Państwa pytania dotyczące startu wyciągów narciarskich w sezonie zimowym 2020/21. Codziennie kontaktujemy się z władzami najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Alpach. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne informacje, które jednych uszczęśliwią, a innych zasmucą. Wyciągi nie ruszą w grudniu, ale wystartują już w styczniu. Warto pamiętać, że wszystko co obecnie dzieje się na świecie w końcu się skończy i już za chwilę będziemy mogli cieszyć się cudownym urlopem w górach. Musimy być dobrej myśli i wierzyć, że rok 2021 w europejskich Alpach będzie przede wszystkim bezpieczny. Zatem już śpieszymy z odpowiedzią, kiedy otwierają stoki…

Kiedy otwierają stoki?

WŁOCHY. 

3 grudnia zostały ogłoszone nowe zasady bezpieczeństwa korzystania z wyciągów we Włoszech. Została również podjęta decyzja o tym, że włoskie kurorty narciarskie otworzą się dopiero 7 stycznia. Dla osób przyjeżdzających z zagranicy – zarówno dla turystów jak i dla rodowitych Włochów zostaje wprowadzona obowiązkowa kwarantanna. Będzie ona obowiązywała od 21 grudnia do 6 stycznia. Oraniczenia będą również występować w poruszaniu się między regionami i miastami.

Najważniejsze informacje!

 • W dniu 7 stycznia uruchomiona zostanie cała infrastruktura narciarska tj: wyciągi narciarskie, hotele i restauracje. Będą wdrożone procedury bezpieczeństwa wypracowane przez górskie regiony Włoch.
 • Wprowadzona zostaje kwarantanna zarówno dla Włochów jak i dla turystów. Będzie obowiązywała od 21 grudnia do 6 stycznia.
 • Jeśli ktoś planuje podróż do Włoch – do 20 grudnia można to zrobić bez kwarantanny lub do 10 grudnia bez testu.
 • Od 21 grudnia do 6 stycznia będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się pomiędzy regionami i prowincjami autonomicznymi.
 • Włoski rząd chce  powstrzymać Włochów od podróży i rodzinnych spotkań w okresie świąteczno-noworocznym.
 • Utrzymany zostaje podział regionów na trzy strefy: żółtą, pomarańczową i czerwoną.
 • W dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia obowiązuje zakaz przemieszczania się między gminami, nawet w strefach żółtych.
 • Prawdopodobnie – jeśli obecny trend się utrzyma – w ciągu najbliższych dwóch tygodni wszystkie włoskie regiony będą już żółte.
 • Premier Conte poinformował, że Włochy odnotowują spadek liczby hospitalizacji i pacjentów na intensywnej terapii.
 • Wskaźnik zakażeń RT we Włoszech wynosi 0,91.
 • Premier Conte wydaje zalecenie, aby na Święta nie zapraszać do domów osób z którymi się nie mieszka. Premier doprecyzował, że w wolnym i demokratycznym kraju państwo nie będzie wchodzić do domów obywateli z surowymi ograniczeniami, dlatego jest to tylko zalecenie.
 • Cały czas będzie możliwy powrót do miejsca zamieszkania.
 • Od 4 grudnia do 6 stycznia sklepy mogą być czynne do 21:00.
 • Centra handlowe w niedziele i święta pozostają zamknięte.
 • W tym samym okresie godzina policyjna od 22:00 do 5:00.
 • W dniu 1 stycznia godzina policyjna wyjątkowo do 7:00.
 • Restauracje w strefach żółtych otwarte do godz. 18:00.
 • Hotele cały czas pozostają otwarte, ale w Sylwestrową noc kolację będzie można zjeść tylko w hotelowym pokoju.
 • Szczepionka przeciwko Covid-19 będzie nieobowiązkowa.
 • Powyższe działania są podejmowane w celu uniknięcia „trzeciej fali”, która mogłaby nadejść już w styczniu.

FRANCJA.

Prezydent Francji zapowiedział, że od 15 grudnia we Francji będzie obowiązywał całkowity lockdown. Zapowiedział również, ze istnieje możliwość przedłużenia zamknięcia wyciągów narciarskich aż do 20 stycznia. W tej chwili nie ma otwartych ośrodków we Francji. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych 10 dni. Jednak właściciele francuskich ośrodków narciarskich zapowiadają, że nawet jeśli wyciągi będą musiały pozostać zamknięte, to otworzą przynajmniej bazę noclegową, czyli największe hotele i bazę gastronomiczną, z zastrzeżeniem serwowania jedzenia na wynos.

SZWAJCARIA.

Szwajcaria to jedyny Alpejski kraj, w którym ośrodki narciarskie funkcjonują normalnie. Jednak turyści, przyjeżdżający z osiemnastu krajów w tym Polska, od 14 grudnia zobowiązani są do 10-dniowej kwarantanny. Warto wspomnieć, że ośrodki narciarskie w Szwajcarii przygotowały się już dawno i wprowadziły od razu zasady bezpieczeństwa dostosowane do najnowszych wytycznych narzuconych przez władze tego kraju. W tej chwili wyciągi otwarte są w takich ośrodkach jak: Davos Klosters, Diavolezza, Glacier 3000, Saas Fee, Titlis – Engelberg i Zermatt.

AUSTRIA.

Władze Austrii ogłosiły poluzowanie zasad ścisłego lockdownu. Ośrodki otwierają się pod koniec grudnia, ale restauracje i hotele bedą zamknięte do 7 stycznia. Od 7 stycznia ruszą również wyciągi dla wszystkich turystów, w tym dla Polaków. Sprzedaż skipassów będzie ograniczona, co nie jest dobrą wiadomością, bo nie każdy będzie mógł zjeżdżać. Bezsprzecznie o spędzaniu czasu Świąt czy Sylwestra w Austrii musimy na tę chwilę zapomnieć.

WinterEvent

Wszystkie ośrodki narciarskie dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim ukochanym turystom. W grudniu nie pojeździmy na nartach. Dlatego Włochy, Francja czy też Austria na bieżąco tworzą zasady funkcjonowania wyciągów, z których będzie można korzystać już w styczniu. Najważniejszym celem, który należy zrealizować w grudniu, jest przygotowanie infrastruktury narciarskiej. Na czym najbardziej zależy kurortom Europejskim? Aby czas spędzony na nartach w styczniu, w lutym czy też w marcu, był czasem poświęconym zabawie i beztroskiemu relaksowi bez stresów związanych ze zdrowiem.

Już teraz zachęcamy do rezerwacji miejsca i wyjazdu na narty z biurem podróży WINTEREVENT!
Posiadamy oferty w wariancie nocleg + skipass + przejazd w bardzo atrakcyjnych cenach zarówno w styczniu jak i w lutym! 🙂
Jeśli dwa pierwsze miesiące roku 2021 nie są dla Ciebie odpowiednie, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą marcową. W marcu organizujemy największy Festiwal tej zimy czyli Polish-Days Festival Val Di Sole 2021.

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087