Cervinia nowy wyciąg Alpine X łączący lodowce

Rate this post
Winterevent
2020-10-30

Największa kolej linowa w Europie

Cervinia nowy wyciąg Alpine X łączący dwa lodowce Matterhorn Glacier Paradise 3821 m. (Zermatt) oraz Testa Grigia 3458 m. (Cervinia). To bardzo nowatorski projekt wyciągu gondolowego dzięki któremu będziemy mogli przemieszczać się pomiędzy Włochami a Szwajcarią lub odwrotnie. Taka podróż będzie trwała ok. godzinę a różnica wysokości wynosić będzie ok. 4000 tys. m. (największa kolej linowa w Europie). Pierwsi turyści powinni pojechać nową kolejką już latem 2022r.

Alpine X wyciąg łączący lodowce

Pionierski projekt

Stacja górna projektu Alpine X znajduje się na tej samej wysokości, na której znajduje się lodowiec Matterhorn: 3’821 metrów. Alpine X wyciąg łączący dwa lodowce powstanie bezpośrednio przy już istniejącym, tak aby oba budynki połączyły się w jeden. Hala będzie wykonana z drewna, podobnie jak dotychczasowy budynek stacji. Drewniana konstrukcja służy nie tylko zwiększeniu stabilności stacji górskiej, ale także nada budynkowi ciepły i atrakcyjny wygląd.Kolejną szczególną cechą stacji górskiej jest to, że dwa niezależnie działające obiekty mogą być połączone szynami, które umożliwiają zamianę kabin między dwoma systemami kolei linowych. Ma to szczególną zaletę: jeśli jedna z kabin na raju lodowca Matterhorn na odcinku Testa Grigia wymaga konserwacji, można ją przenieść do Trockener Steg, aby tam można było wykonać prace. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce, ponieważ stacje na drugiej sekcji nie będą potrzebować własnego warsztatu konserwacyjnego.

Alpine X wyciąg łączący lodowce

Lider rynku

Na wyjazd do Włoch jak również Szwajcarii możecie się wybrać za pośrednictwem naszej firmy WinterEvent. Zapewniamy kompleksową obsługę zaczynając od zakwaterowania ze skipass kończąc na transporcie komfortowymi autokarami. Wybierając wyjazd z nami możesz skorzystać ze szkolenia w najlepszej szkole narciarskiej Rossignol-Academy ze specjalnymi cenami dla naszych klientów.

FreeSki – wyjedź do Włoch w najniższej cenie

Najbardziej atrakcyjne cenowo we Włoszech są oferty FreeSki gdzie cena zakwaterowania obejmuje skipass na lokalne stoki. FreeSki we Włoszech obowiązuje zawsze na początku oraz na końcu sezony narciarskiego. W Val di Sole sezon narciarski trwa od początku grudnia aż do kwietnia.

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087