Porady wyjazdowe

Skipass
Gdzie odebrać skipass
  • Włochy

Przy wyjazdach z WinterEvent i wybraniu opcji pobytu w hotelu twój skipass będzie czekał na Ciebie w recepcji hotelowej. Przy wybraniu opcji pobytu w apartamentach twój skipass otrzymasz od rezydenta. Kontakt do właściwej osoby otrzymasz w informacji wyjazdowej z biura.

  • Francja

Podczas wyjazdów do Francji swój skipass otrzymasz od pilota lub rezydenta. Kontakt do właściwej osoby otrzymasz w informacji wyjazdowej z biura.

  • Szwajcaria

Przy wyjeździe  do Szwajcarii swój skipass otrzymasz od pilota lub rezydenta. Kontakt do właściwej osoby otrzymasz w informacji wyjazdowej z biura.

Szkolenia Narciarskie
Jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz – polska szkoła narciarska w Alpach ROSSIGNOL-ACADEMY

Rossignol-Academy to Polska licencjonowana szkoła narciarska SITN – PZN. Rossignol-Academy zapewnia również szkolenie podczas wyjazdów organizowanych przez biuro ABC-Holiday.pl oraz jej marek WinterEvent.pl, FamilyWeek.pl, Polish-Days.pl na terenie całych ALP. Przez cały sezon najlepsi Polscy instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem prowadzą zajęcia dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych na każdym stopniu zaawansowania. Zapewniamy szkolenie od osób zaczynających przygodę z narciarstwem po jazdę sportową na zamkniętych trasach z analizą video. Prowadzimy również szkolenia na instruktora sportu o specjalności narciarstwo. Nasza szkółka oferuje zajęcia grupowe oraz indywidualne. Dodatkowym atutem jest również możliwość testowania doskonałych nart Rossignol oraz wypożyczenia nart na preferencyjnych warunkach.

Co warto zabrać ze sobą na wyjazd

Każdy wyjazd na narty poprzedzony jest gruntownymi przygotowaniami, podczas których analizujemy i zadajemy sobie pytania co koniecznie trzeba ze sobą zabrać. Bardzo często wiąże się to z niepewnością, która towarzyszy do samego dotarcia na miejsce, a w głowie raz po raz pojawia się pytanie „Czy na pewno zabraliśmy wszystko?”

SPRZĘT NARCIARSKI I AKCESORIA:
  • Narty, Buty Narciarskie, Kije Narciarskie, Pokrowiec na narty, Pokrowiec na buty, Gogle Narciarskie, Kask Narciarsk, Plecak Narciarski, Ski-Rzep
ODZIEŻ NARCIARSKA:
  • Kurtka Narciarska (membrana minimum 10 000), Spodnie Narciarskie (membrana minimum 10 000), Odzież Termoaktywna, Skarpety Narciarskie, Czapka Narciarska, Rękawice Narciarskie, Kominiarka Narciarska, Bluzy Narciarskie

Jako doświadczeni narciarze rekomendujemy produkty firmy Rossignol – KUP PRODUKTY ROSSIGNOL

DODATKOWO:
  • Pieniądze w odpowiedniej walucie. Na miejscu zawsze są bankomaty ale najlepiej wyjeżdżać z gotówką, Dokumenty – dowód osobisty lub paszport, Ubezpieczenie – najlepiej szersza wersja z dodatkowym OC, Kosmetyki, przede wszystkim krem do opalania z filtrem i pomadka ochronna, Podstawowe leki.
2-abc-holidays-1-kopia
Jak skutecznie spakować się do autokaru

Wyjeżdżając na urlop zimowy autokarem zawsze stajemy przed wyzwaniem którym jest pakowanie. Podczas takiej podróży zawsze obowiązują limity bagażowe, których trzeba przestrzegać. Zazwyczaj wygląda to następująco bagaż główny, bagaż podręczny, narty+kije lub snowboard, buty narciarskie lub snowboardowe, kask, bagaż podręczny. Jadąc z WinterEvent po polubieniu ich profilu na Facebook otrzymujecie możliwość zabrania największego bagażu.

Mimo limitów bagażowych da się skutecznie spakować na taki wyjazd. Największym wyzwaniem okazuje się zmieszczenie butów narciarskich lub snowboardowych oraz kasku, które potrafią zabrać nam połowę naszego bagażu głównego. WinterEvent zaleca aby wyposażyć się w dodatkową torbę na buty w której w większości przypadków mieści się również kask. Dzięki temu na pewno ze spokojem pomieścimy resztę rzeczy.

Zalecamy również aby używać miękkich toreb, które znacznie trudniej uszkodzić i są łatwiejsze do pakowania w lukach bagażowych. Twarde walizki często pękają ponieważ bagaże podczas podróży oddziaływują na siebie wzajemnie.

SPRAWDŹ OFERTĘ POKROWCÓW

27545101_1835162293182132_5947069975832980195_n
Kto smaruje i ostrzy ten jedzie

Odpowiednio przygotowany sprzęt jest podstawą udanego wyjazdu a wiedzą o tym zwłaszcza doświadczeni narciarze. Składa się na to smarowanie oraz ostrzenie krawędzi. Warunki na stokach w których przyjdzie nam jeździć mogą być różne. Raz jest zimno i twardo a więc potrzebujemy ostrej krawędzi raz jest ciepło i miękko i tu przyda się dobrze nasmarowany ślizg. Jedno jest pewne aby móc jeździć na 100% przygotuj swój sprzęt bo kto smaruje i ostrzy ten jedzie.

SKORZYSTAJ Z SERWISU DOOR TO DOOR

WinterEvent Bootfitting
Bootfitting – wygoda na wyciągnięcie ręki

Wszyscy wiedzą, że dobrze dopasowane buty narciarskie to połowa sukcesu w doskonaleniu techniki narciarskiej. Niestety każda stopa jest inna a skorupy buta nie zawsze trafią się idealnie dopasowane. Zawsze znajdą się punkty na stopach w których będziemy odczuwali dyskomfort. Nowoczesne rozwiązania, metody oraz  sprzęt pozwalają nam na dokładne zbadanie stopy i odbarczenie butów w miejscach w których powodują największy dyskomfort. Metoda jest całkowicie skuteczna, dzięki niej twoje narciarstwo wzniesie się na zupełnie inny poziom. Pamiętaj dobrze dopasowane + wygodne buty = zadowolenie z każdego skrętu…

SKORZYSTAJ Z USŁUGI BOOTFITTINGU

WinterEvent Wintersteiger Scout
Serwis narciarski maszynowy

Jaki serwis narciarski wybrać, maszynowy czy ręczny? Zdania na ten temat są podzielone. W dzisiejszych czasach narciarstwo wzniosło się na bardzo wysoki poziom. Tak samo jest z serwisem narciarskim. Najnowocześniejsze maszyny są w stanie wykonać Tuning twojej narty w sposób niemożliwy do osiągnięcia w technice ręcznej. Idealne kąty w każdym miejscu krawędzi, wydłużona żywotność nart, założona struktura wiodącej marki… Wykonanie serwisu w autoryzowanym punkcie który jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do przygotowania maszynowego to gwarancja, że Twoje narty będą zawsze zrobione idealnie i zawsze tak samo.

ZAMÓW SERWIS SPRZĘTU ONLINE

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087