Zorganizowane wyjazdy na narty – Polska czy Włochy?

Rate this post
Winterevent
2020-11-03

Jeśli jesteś aktywny i kochasz góry, to zorganizowane wyjazdy na narty są właśnie dla Ciebie! Tylko tu powstaje pytanie: Polska czy Włochy? Bez wątpienia głównym kryterium wyboru jest potencjał narciarski. W skład potencjału wchodzą: ilość tras narciarskich, kwestia noclegu i warunki pogodowe. Ważnym aspektem jest cena skipassu oraz zróżnicowanie terenu z trasami, o każdym stopniu trudności. Ważne jest, aby długość tras nie była za krótka i odpowiednia zarówno dla narciarzy początkujących, jak i zaawansowanych. Z pewnością, nie należy zapomnieć również o dostępności obiektów gastronomicznych, zachęcających cenowo. Podpowiemy Ci, czy lepiej jest wybrać się na wyjazd zorganizowany czy indywidualny oraz czy zostać w Polskich górach czy ruszyć we Włoskie Alpy.

Infrastruktura narciarska – Polska czy Włochy?

W pierwszej kolejności należy przeanalizować, do jakiego kurortu narciarskiego warto się wybrać? Polskie kurorty takie jak Szczyrk, Zieleniec czy Białka Tatrzańska, są dla narciarza imponujące. Ale warto się zastanowić, czy wyjazd zagraniczny nie będzie bardziej zachęcający dla Polaków. My gwarantujemy, że włoskie ośrodki takie jak: Val Di Sole czy Ponte Di Legno Tonale bezapelacyjnie, powinny być atrakcyjniejsze z wielu powodów. W dalszej części artykułu przekonacie się dlaczego…

Infrastruktura narciarska w Polskich górach jest na wysokim poziomie, ale to w Alpach dostaniesz wszystko to, czego oczekujesz. W Polsce w latach 2013-2017 budowało się bardzo dużo kolejek, teraz niestety nie buduje się ich w ogóle. Natomiast we Włoszech kolejki powstają w ekspresowym tempie, jak tylko zostaną zebrane środki finansowe. Praktycznie, co sezon można spodziewać się czegoś nowego i bardzo nowoczesnego. Na przykład w tym roku została otwarta kolej gondolowa Fortini Pradalago w Madonna di Campiglio, która pomieści nawet 10 osób w jednej kabinie. Ale to nie wszystko…

Trasy narciarskie – 26 km czy 136 km?

Z doświadczenia wiemy, że im jest więcej tras o różnym stopniu trudności, tym lepiej. Bezsprzecznie ilość kilometrów, różnorodność i długość tras w danym ośrodku jest często argumentem, przemawiającym za wyborem miejsca urlopu zimowego. W Polsce mamy tych tras sporo: W Szczyrku 26 km, w Zieleńcu 22 km, w Białce 20 km tras. Niestety. Bez wątpienia jest to bardzo mało, w porównaniu do Włoskich czy też Francuskich ośrodków. W Val Di Sole w podstawowym skipassie jest 136 km tras, w Tonale Ponte di Legno jest ich 100 km. Godnym uwagi jest fakt, że najdłuższa trasa w Polsce wynosi 6 km (Kasprowy Wierch), a we Włoszech (Tonale Ponte Di Legno) 11 km. Bezsprzecznie, w tym porównaniu wygrywają Alpy. 

Nocleg – Szczyrk czy Val di Sole?

Kolejnym kryterium dotyczącym infrastruktury, jest wybór noclegu. Najlepiej, aby był to nocleg na „każdą kieszeń”. Oczywiście w 100% się z tym zgadzamy. W Polsce jest wiele przyjaznych pensjonatów i hoteli. Niestety nie znajdują się one bezpośrednio na stoku. Poza tym ceny za takie udogodnienia jak basen, odnowa biologiczna i wyżywienie są bardzo wygórowane. Często są to bardzo duże kwoty dopłat. We Włoszech do wyboru zakwaterowania jest rezydencje lub hotel. Jeśli wybierzesz opcje rezydencji masz więcej możliwości. Przede wszystkim lokalizacja. Większość rezydencji położona jest bezpośrednio na stoku. Wyżywienie możesz zapewnić sobie sam, ponieważ apartamenty posiadają aneks kuchenny. Opcja dodatkowego basenu lub sauny to koszt około 100 zł na cały tydzień pobytu. Subiektywnie mówiąc, standard w apartamentach, nie jest luksusowy. Nie należy jednak zapominać, że w Alpy jedzie się na narty, a nie żeby posiedzieć w pokoju przed TV.

Skipass – Złotówki czy Euro?

Cena skipassów jest przedostatnim i chyba jednym z najważniejszych kryteriów wyboru. W Polsce, w tej chwili w większych stacjach narciarskich za cały dzień jazdy płaci się średnio 90-150 zł, a 4-godzinny karnet kosztuje około 70-90 zł. We Włoszech karnety są porównywalne cenowo do Polskich cenników, a ilości tras jest o wiele, wiele więcej. Wykupując indywidualnie karnet w ośrodku włoskim, zapłacisz w przeliczeniu około 100-160 zł za dzień, ale jeśli wybierzesz wyjazd zorganizowany, ceny skipassów automatycznie się obniżą. Ceny za karnet 6-dniowy na wyjeździe zorganizowanym w przeliczeniu, wyniesie Cię jakieś 700 zł w szczycie sezonu. Warto pamiętać, że we Włoszech tras i godzin jazdy, masz nieograniczoną ilość.

Pogoda – naśnieżane stoki czy naturalny śnieg?

Nie należy zapominać o zimowej aurze. W ostatnich latach, w Polsce niestety ze śniegiem jest „krucho”, a mgły na stokach są częstsze niż opady śniegu. W Dolinie Słońca, czyli w Val Di Sole we Włoszech, śniegu jest tak dużo, że często ratraki nie nadążają z wyrównywaniem stoków. Słońca w Alpach jest tyle, że przy temperaturze -5 stopni, można wrócić do Polski, z opalenizną, niczym ze słonecznych Malediwów. Jesteś gotowy na skorzystanie ze sztruksu i alpejskiego słońca czy wolisz niepewność pogodową i mało śniegu?  Wybór należy do Ciebie!

Zorganizowane wyjazdy na narty – WinterEvent


Podsumowując. Jeśli chcesz, aby zostały spełnione wszystkie, wyżej wymienione warunki, to najlepszym wyjściem będą zorganizowane wyjazdy na narty do Włoch z biurem WinterEvent.

Biuro WINTEREVENT zajmuje się właśnie takiego typu wyjazdami. Polecamy i organizujemy wyjazdy do Włoch. Posiadamy w ofercie 3 warianty wyjazdu do wyboru. Osoby chcące wykupić sam nocleg, mogą wykupić wyjazd w wariancie pierwszym. Bardzo atrakcyjną i tanią ofertą jest wykupienie wariantu drugiego, czyli noclegu ze skipassem. Tu warto zaznaczyć, że poprzez nasze pośrednictwo skipass będzie dużo tańszy niż na wyjeździe indywidualnym. Ostatni wariant to wykupienie noclegu, skipassu i transportu. Transport odbywa się z każdego większego miasta w Polsce tj. Gdańsk, Warszawa, Bydgoszcz, Toruń, Kraków, Katowice i wiele innych. Nie pozostaje nic innego, jak tylko rezerwacja wyjazdu do Włoch!

Gwarantujemy, że jeśli raz spróbujesz wyjazdu zorganizowanego do Włoch, to będziesz chciał wyjeżdżać na taki wyjazd co roku! 🙂

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087