Wyjazdy na narty w czasach koronawirusa

Rate this post
Winterevent
2020-10-23

Czy wyjazdy na narty w czasach koronawirusa są dobrym pomysłem? Oczywiście, że tak. Sytuacja związana z koronawirusem jest przytłaczająca dla każdej branży, jednak nie można zamykać się na turystykę, która obejmuje szeroko pojęty sektor usług. Nie da się w tej chwili przewidzieć co będzie w najbliższej przyszłości. Warto jednak myśleć o pozytywach, jakie niesie za sobą wyjazd w piękne alpejskie góry. Wyjazdy na narty w czasach koronawirusa są zagrożone, ale to nie znaczy, że ośrodki nie są na takie sytuacje przygotowane. Dezynfekcja, jednorazowe rękawiczki, cudowne alpejskie powietrze i mnóstwo udogodnień stanowią priorytet dla wszystkich ośrodków narciarskich. A to oznacza, że możesz czuć się bezpiecznie i korzystać z uroków cudownych gór i perfekcyjnie przygotowanych tras.

Narty a koronawirus…

Wyjazdy narciarskie planować należy zawsze kilka miesięcy wcześniej.  Bez wątpienia okres wiosenny jest czasem, w którym przygotowuje się propozycje wyjazdów narciarskich. Ważnym elementem w tworzeniu ofert, jest dostosowanie jakości do ceny i tak też postąpiło biuro WinterEvent. Najczęściej wyjazdy na narty w Alpy, organizować powinno się do urokliwych miejsc takich jak Włochy lub Francja. W większości są to wyjazdy do Val Di Sole, Ponte Di Legno-Tonale, Livigno lub Bardonecchi we Włoszech. We Francji najlepsze ośrodki narciarskie to: Les Orres, Las 2 Alpes czy też Les Sybelles. Zarówno Włochy, jak i Francja są w pełni przygotowane na turystów z Polski. 

Czy jechać na narty w czasach zarazy?


Jeżeli chodzi o funkcjonowanie ośrodków narciarskich, warto wspomnieć że będą one objęte specjalnymi procedurami. Należy zadać sobie pytanie. Czy warto jechać na narty w czasach zarazy? Wszystkie szanujące się kurorty muszą zabezpieczyć turystę przed zachorowaniem na COVID-19.  Wyciągi, szkółki narciarskie, a także gastronomia mają funkcjonować normalnie. W związku z tym należy stosować obostrzenia. Główne obostrzenia to noszenie maseczek i zasłanianie ust i nosa w gondolach, skibusach, stacjach kolejek i na wyciągach. Zachowanie odległości minimum 1 metra i ograniczenia w przepustowości wyciągów. Ośrodki będą też zobowiązane do codziennej dezynfekcji kolejek, wyciągów krzesełkowych i orczyków. Obsługa stacji i instruktorzy narciarstwa będą mieli wykonywane regularne testy. Wszystko wskazuje na to, że warto zaryzykować i wybrać się na urlop narciarski.

Co dalej z wyjazdami narciarskimi?


No właśnie. Co dalej z wyjazdami narciarskimi? Biura podróży walczą o klienta i dają coraz to nowsze propozycje ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z podróży. Podpisują kontrakty z ubezpieczalniami, które zapewniają stu procentowy zwrot środków. I tak też jest w przypadku wyjazdów z biurem Winterevent. Ubezpieczyciel gwarantuje zwrot pieniędzy z powodów losowych, w tym właśnie objęcia klienta kwarantanną lub nagłego zachorowania na COVID – 19.

Wszystkie państwa, które żyją z turystyki zimowej, nie mogą pozwolić sobie na zamknięcie granic. Warto wspomnieć, że większość państw będzie wymagało na granicach ujemnego testu na koronawirusa.

Rate this post

Sprawdż również

Informacje paszport COVID – Green Pass
2021-11-26
Od 16.12.2021r. dla osób wjeżdżających do Włoch weszły nowe przepisy. […]
WIĘCEJ
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 523 070 087